Strona Główna

Drugi etap Programu stażowego - Konferencja Podsumowująca

Drugi etap tegorocznego programu stażowego pt. „Staże zawodowe i wolontariat młodzieży z Białorusi w Polsce” został podsumowany na Konferencji w dniu 25 sierpnia br. Prace końcowe przedstawiło, dwunastu studentów, w zdecydowanej większości z Grodzieńskiego Państwowego Uniwersytetu. Byli to: 

1. Ulezła Dzimitry – firma logistyczna Maxto/Białystok,

        2. Buchynski Viktar-  firma logistyczna Maxto/Warszawa,

       3-5. Samakhvala Yauheniya, Poluden Roman oraz Roman Paramanchuk – Ośrodek Wypoczynkowo Rehabilitacyjnego z Krynicy Morskiej.

        6. Wejdger Eduard – firma turystyczna Espace Voyages. 

        7.Tsybulka Katsiaryna – firma budowlana Duraumat Polska;

        8. Ivanova Halina – firma turystyczna Intourist Polska;

        9. Jaroszyk Irina –firma turystyczna Lekier;

        10. Vashkevich Konstantin – firma logistyczna Grupa Raben/Poznań;

        11.Gramovitch Anna –firma logistyczna Kuehne&Nagel/Poznań;

        12. Sholkovich Diana – PTTK Oddział Mazowsze 

Stażyści w swoich pracach podkreślali, że uzyskana wiedza oraz nabyte podczas stażu umiejętności będą  przydatne w przyszłej pracy zawodowej. A oto kilka cytatów z prezentowanych prac końcowych:

 „Staż był zgodny z kierunkiem moich studiów. Przez sześć tygodni wykonywałem zadania jakie będę wykonywał w przyszłej pracy. Staż w Maxto pozwolił mi określić kierunek przyszłych działań… chciałbym pozostać w kontakcie i komunikować się z kolegami z Polski.” (Ulezła)

 „Dziękuję za możliwość zdobycia bezcennych doświadczeń, wiedzy i niezapomnianych wrażeń, nauczyłem się nowych ciekawych rzeczy, zobaczyłem inne, praktyczne rozwiązanie problemów, poznałem wspaniałych ludzi oraz po raz pierwszy miałam okazje zobaczyć Polskę,”. (Buczyński)

 „Mój pierwszy staż, i od razu w biurze podróży dał mi  ogromną wiedzę i doświadczenia, które są bardzo przydatne dla mnie w przyszłości do pracy w turystyce, po ukończeniu studiów na tym kierunku”. (Wejdger)

 „Pokazywano mi różne procesy i działania, które zachodzą przy rozładunku i składowaniu towaru, organizowano dla mnie prezentacje magazynów centrum logistycznego. …Po odbyciu stażu w firmie Raben Group nabyłem cennego doświadczenia.  Zdobyte doświadczenie planuję wykorzystać bezpośrednio w przyszłej pracy”. ( Vashkevich)

 „Staż był dla mnie przydatny, bo chcę założyć własną firmę turystyczną. Dzięki stażowi mogłam zapoznać się od wewnątrz z pracą firmy turystycznej”. (Iwanowa)

Stażyści również bardzo pozytywnie oceniali stworzone im możliwości zapoznania się z polskim dziedzictwem kulturowym, historią i obyczajami oraz nawiązywania nowych kontaktów, a nawet przyjaźni.

Na zakończenie Konferencji wręczone zostały stażystom i firmom specjalne certyfikaty.