Strona Główna

Nominacji nowego Ambasadora Republiki Białoruś w RP

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka 12 lutego dokonał przeglądu kadr, poinformowała służba prasowa głowy państwa.
Prezydent mianował Władimira Nikołajewicza Czuszewa Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Ambasadorem Republiki Białoruś w Polsce.

Mianując Władimira  Czuszewa Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Ambasadorem Republiki Białoruś w Polsce, Aleksander Łukaszenka zaznaczył, że dyplomata powinien być zaznajomiony ze specyfiką relacji dwustronnych. „Nie mogę powiedzieć, że w tych relacjach nie ma problemów. Jest ich sporo, ale wszystkie one są całkowicie rozwiązywalne. W tym celu należy zrobić wszystko, gdyż nadchodzące lata w polsko-białoruskich relacjach będą decydujące, i to w dłuższej perspektywie”  - przypomniał Aleksander Łukaszenka.
Jednocześnie prezydent uczulił nowego ambasadora, aby przybliżał interesy narodowe stronie polskiej. „To nie jest dla nas obcy naród”, – powiedział Łukaszenka. Zaznaczył, że między Białorusinami i Polakami jest wzajemne zrozumienie. „Niech się nie obawiają żadnych zagrożeń z naszej strony. Ale to nie znaczy, że jeśli będą „pobrzękiwać” bronią, my będziemy spokojnie na to patrzeć. Również uwzględniając nasze wspólne białorusko-rosyjskie zgrupowanie w tym sektorze”, – oświadczył prezydent.